Flisak Złotoria - strona nieoficjalna

• Wyniki ostatniej kolejki:
  • KS Cheminianka Chełmno - Naprzód Jabłonowo
  • Unia Wąbrzeźno - Cyklon Kończewice 1:4
  • Flisak Złotoria - Zamek Bierzgłowski 5:0
  • Mustang Ostaszewo - Drwęca Golub - Dobrzyń 3:3

Musisz się zalogować, aby korzystać z mini-chatu.

KS Cheminianka Chełmno Naprzód Jabłonowo
Unia Wąbrzeźno 1:4 Cyklon Kończewice
Flisak Złotoria 5:0 Zamek Bierzgłowski
Mustang Ostaszewo 3:3 Drwęca Golub - Dobrzyń

Cyklon Kończewice - Mustang Ostaszewo
Drwęca Golub - Dobrzyń - Flisak Złotoria
Zamek Bierzgłowski - KS Cheminianka Chełmno
Stal Grudziądz - Unia Wąbrzeźno

pon.

O Flisaczku

Klub Sportowy "FLISAK" powstał wiosną 1968 roku. i działa nieprzerwanie do dnia dzisiejszego.

Oficjalna rejestracja Klubu miała miejsce 21 kwietnia 1968 r. w Powiatowej Radzie Ludowych Zespołów Sportowych w Toruniu. Na jesieni roku 1968 funkcję prezesa objął p. Jan Majchrzak i pełnił ją do 1988 r. Po jego śmierci prezesem Klubu wybrano p. Zbigniewa Szczepanowskiego.

Pierwsze mecze zawodnicy rozgrywali w niezwykle trudnych warunkach. Boisko sportowe, na którym grali otrzymało nawet nieformalną nazwę "Sahara", z uwagi na piaskową nawierzchnię. Sportowcy ćwiczyli także na boisku w Kaszczorku, odległym o ponad cztery kilometry, a później na stadionie przy ul. Świętopełka w Toruniu. Pomimo tych niedogodności zawodnicy odnosili sukcesy. Największe przypadły na lata 90-te. W sezonie 1993/1994 drużyna piłkarska seniorów, trenowana przez Marka Przybylińskiego, zajęła III miejsce w najwyższej klasie rozgrywkowej Okręgowego Związku Piłki Nożnej, ustępując jedynie drużynom "Sparty" Brodnica i "Unii" Wąbrzeźno. Za złotoryjskim "Flisakiem" pozostali tacy potentaci futbolu, jak: "Olimpia" Grudziądz, "Adriana" Chełmno, "Pomorzanin" Toruń, "Stal" Grudziądz i "Drwęca" Golub-Dobrzyń. Kolejnym sukcesem było zakwalifikowanie drużyny Złotorii do Finału Pucharu Polski. Po niezwykle zaciętym meczu, w którym cały czas siły równoważyły się, zawodnicy "Flisaka" ulegli "Elanie" Toruń, występującej w II lidze.

Obecnie Klub "Flisak" prowadzi działalność sportowo - wychowawczą wśród dzieci i młodzieży w trzech dyscyplinach tj. piłka nożna, szachy i tenis stołowy. Skupia wielu młodych ludzi, ceniących sobie aktywny wypoczynek.

Sekcją najbardziej popularną i skupiającą największą liczbę członków jest piłka nożna. Drużyna seniorów występuje w rozgrywkach IV lidze w województwie kujawsko-pomorskim. W niższej Klasie występuje drużyna młodzieżowa.

New!
Ładowanie...

Flisak ZłotoriaKS Cheminianka Chełmno
Flisak Złotoria 3:3 KS Cheminianka Chełmno
2012-11-03, 11:00:00
Złotoria

oceny zawodników »

W najbliższym czasie zespół nie rozgrywa żadnego spotkania.

Ankiety

Które miejsce zajmować bedzie nasza drużyna po pierwszej rundzie sezonu 2012/2013